Skoči na glavno vsebino

Prvi šolski dan

V ponedeljek, 2. septembra, je prag OŠ Petrovče in POŠ Trje prestopilo 535 učencev.

Dan na matični šoli se je začel z zborom v šolski telovadnici. Nato je ravnateljica, ga. Irena Kolar, spregovorila nekaj spodbudnih besed. Vsak oddelek je s svojo razredničarko odšel v učilnico. V učilnici smo se bolje spoznali in se še malo družili. Nato je prišel resnejši del. Govora je bilo o šolskih pravilih in izvolili smo predstavnike šolske skupnost, predsednika razreda, namestnika, eko predstavnika, predstavnika zdrave šole … Medtem je v telovadnici potekala prireditev za prvošolce. Člani dramskega krožka, pod vodstvom gospe Sonje Rebernik, so zaigrali igro Užaljeni medvedek. Sledila sta odlično kosilo in odhod domov.

Ula Beltram in Nia Bračič, 7. b

OŠ Petrovče

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost