Skoči na glavno vsebino

NMK in obisk iz Češke

V četrtek, 30. 5. 2024, so četrtošolci dobili obisk dveh avtorjev iz Češke. Obiskala sta jih avtorja knjige H2O in zaklad blaznega očesa Petr Stančik in ilustratorka Galina Miklinova. Njuno knjigo so učenci prebrali v okviru projekta Naša mala knjižnica. Za gosta so pripravili prisrčen sprejem, potem pa so skupaj z njima ustvarjali vsak svojo podmornico.

V prvem delu dopoldneva pa so se z mentoricama »sprehodili« še skozi preteklost knjige (pisne podlage, tinte, oblike knjig, vrste pisav, iniciale …). Ob zaključku so izdelali papir za platnice razredne knjige, v kateri bodo zgodbe z naslovom Na naši šolo straši. Zgodbe so nastale pri uri slovenščine. Pripravili pa so jih razredni »klani«. Ko bodo platnice suhe, se bomo ponovno dobili v šolski knjižnici. Pripravili bomo kolofon in vse kar je nastalo, zvezali v razredni knjigi 4. a in 4. b razreda.

Za učenci je v okviru tega mednarodnega projekta še ena prijetna izkušnja, saj so se veliko naučili, ob delu in druženju pa zelo uživali.

Mentorice projekta Naša mala knjižnica:

Maja Bubik Polovšak

Tatjana Krajnc Barič

Romana Pečnik

Marika Divjak

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost