Skoči na glavno vsebino

Mednarodni likovni natečaj Deseta dežela

V letu 2021 se spominjamo 140. obletnice smrti Josipa Jurčiča (4. 3. 1844–3. 5. 1881), slovenskega pisatelja, pesnika in časnikarja, avtorja prvega slovenskega romana Deseti brat. Jurčič je bil ena od osrednjih kulturnih in političnih oseb druge polovice 19. stoletja.

Zato so v preteklem šolskem letu na OŠ Ferda Vesela Stična in na JSKD Ivančna Gorica razpisali mednarodni likovni natečaj Deseta dežela v njegovo čast. K sodelovanju so povabili osnovnošolce in srednješolce, da so se potopili v Jurčičev literarni svet ter likovno poustvarjali na priložen citat iz Desete dežele. Žal iz tujine ni bilo nobenega sodelujočega avtorja, zato je bil natečaj spremenjen v vseslovenskega.

Na natečaju so sodelovale tudi učenke naše šole:

  • Iza MARČIČ, 6. a OŠ Petrovče (Pogled skozi okno)
  • Mila SITER, 3. aT  POŠ Trje (Pogled na …) in
  • Eva VEBER, 3. aT POŠ Trje (Pot potoka).

Vse učenke so dosegle izjemen uspeh, zlata priznanja, Iza in Eva pa še posebno nagrado v svojih kategorijah.

Vsem trem učenkam ISKRENO ČESTITAMO.

 Karmen Zupanc in Teja Plešnik, mentorici

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost