Zaključek bralne značke

V petek, 26. 5. 2023, so se v šolski telovadnici družili bralci OŠ Petrovče in POŠ Trje, ki so v letošnjem šolskem letu opravili bralno značko. Obiskala sta jih avtorja knjige Repki, dr. Saksida in raper Trkaj.

Rdeča nit nastopa so bile otroške skladbe iz omenjene knjige, ki jih naši učenci dobro poznajo. Zato so skupaj z gostoma zapeli in zaplesali. Koreografije so se učenci pri urah KIZ-a v šolski knjižnici naučili pod vodstvom gospe Maje Bubik Polovšak in učenk Sofije Ermakove in Maše Lesjak.

Prepričali smo se v zapis avtorjev predstave, ki vabita: »Pridite poslušat, pogledat, posnemat energijo predstave, ki srca odpira in usta zapira, ki vibrira in se ne sekira, ki čilira, komunicira, včasih tudi malo provocira, a vse to le zato, da mladi in stari ne skrenejo z bralnega tira …«

Kako zelo so najmlajši bralci uživali, pa si lahko ogledate na spodnjih posnetkih.

Mentorici: Tatjana Krajnc Barič in Maja Bubik Polovšak