Skoči na glavno vsebino

Teden pisanja z roko

V  tednu od 22. 1. 2024 do 26. 1. 2024 smo v šolski knjižnici obeležili Teden pisanja z roko. Osrednja tema Tedna pisanja z roko 2024 je »Zapis časa o nas«. Tako so obiskovalci šolske knjižnice v tem času razmišljali o sebi in zapisali nekaj misli, ki smo jih objavili na oglasni deski v šolski knjižnici.

Pogovarjali smo se o pomembnosti pisanja z roko, saj se v tem času uporaba digitalnih orodij za pisanje vedno bolj povečuje. Pisanje z roko pa je pomembna veščina, ki ima številne koristi za naš um, ustvarjalnost in čustveno izražanje. S pisanjem z roko pa ohranjamo tudi motorično spretnost.

Na spletni strani društva Radi pišemo z roko so zapisali: »Učenci, ki pišejo z roko, pišejo spise hitreje, imajo večjo vztrajnost, več idej in dolgotrajnejšo pozornost.«

Več o pisanju z roko pa si lahko preberete na njihovi spletni strani: https://www.pisemozroko.si/teden-pisanja-z-roko-2024/

Tatjana Krajnc Barič, knjižničarka

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost