Skoči na glavno vsebino

Prometno in športno dopoldne

V četrtek, 23. 9., smo na naši šoli združili šport in promet, saj so učenci predmetne stopnje zjutraj razmišljali o sloganu Evropskega tedna mobilnosti, ki se letos glasi: Živi zdravo. Potuj trajnostno. Na to temo so tudi ustvarjali v delavnicah in tako so ob koncu dneva učilnice že krasili smerokazi, prometni znaki, družabne igre, grafiti … Mlajši učenci pa so se v teden mobilnosti vključili še bolj zavzeto, saj so  nekateri vsaj del poti v šolo prehodili ali prekolesarili. 

Ker pa je pomembno tudi gibanje, so otroci preostanek dneva preživeli v športnem vzdušju, saj so jim športni pedagogi skozi različne tekaške igre in dejavnosti skušali prikazati tek kot užitek. Tako so učenci na različnih postajah tekmovali v štafeti, se lovili, sproščeno in v svojem tempu tekli, se preizkusili v poligonu …  

Nekaj izdelkov in utrinkov si lahko pogledate na spodaj. 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost