Skoči na glavno vsebino

Pišemo z roko

Društvo Radi pišemo z roko že nekaj let organizira Teden pisanja z roko, katerega namen je ozaveščati javnost o pomenu potrebnega ravnovesja med pisanjem z roko in pisanjem s tipkovnico, saj je pisanja z roko vse manj. Številni nevrologi in psihologi poudarjajo prednosti pisanja z roko, saj slednje zagotavlja boljši spomin, ustvarjanje več idej, dolgotrajnejšo pozornost, celovitejše delovanje možganov, izražanje spoštovanja in naklonjenosti, izboljšanje finih motoričnih sposobnosti, ohranjanje možganov v dobri formi, ko smo starejši.

Letošnja osrednja tema bo »V naši družini radi pišemo z roko«. Akcija bo potekala od 20. do 24. januarja. Na naši šoli bodo potekale številne dejavnosti, v okviru katerih bomo otroke spodbujali k pisanju z roko. K akciji ste vabljeni tudi vsi družinski člani. Otrokom napišite kakšno zanimivo ali skrivnostno sporočilo, pobrskajte za svojimi starimi zvezki, spominskimi knjigami, med seboj v družini primerjajte pisave, pišite nakupovalne listke, čestitke za rojstni dan …

Še več informacij si lahko preberete na spletni strani Društva Radi pišemo z roko (https://www.pisemozroko.si/teden-pisanja-z-roko-2020/).

Marika Divjak

koordinatorica Tedna pisanja z roko 2020

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost