Skoči na glavno vsebino

Kaj veš o prometu?

V torek, 17. 5. 2022, je v Ločici pri Savinji potekalo občinsko kolesarsko tekmovanje »Kaj veš o prometu?«.

Tekmovalci svoje znanje preizkusijo na treh področjih:

  • teoretičnem delu > poznavanje cestno-prometnih predpisov
  • spretnostnem poligonu, ki sestoji iz raznolikih ovir
  • praktični vožnji po prometnih površinah.

Na tekmovanju se je udeležilo 6 osnovnih šol. Osnovno šolo Petrovče je letos zastopala NOVA mlajša ekipa, v sestavi treh šestošolcev: Vid Stopar (6. c), Erin Fanrich Štrucl (6. c) in Enej Doler (6. a).

V ekipi Petrovč je najboljši seštevek negativnih točk dosegel Enej Doler, saj je spretnosti poligon in teorijo opravil z minimalnimi napakami, praktično vožnjo po prometnih površinah poligona pa odvozil brez napak.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in uspešno kolesarjenje še naprej!

Karmen Zupanc
mentorica

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost