Skoči na glavno vsebino

Intentzivne pevske vaje

»Kdor poje, zlo ne misli …« je znan pregovor, ki še kako drži, kar so minuli teden dokazali pevci mladinskega pevskega zbora, pod vodstvom učiteljice glasbe Anite Žolnir. V četrtek po pouku se je namreč 45 učencev v spremstvu učiteljev odpravilo z vlakom v Celje in nato na Jožefov hrib, kjer so po kratkem predahu in nastanitvi v sobah začeli z opevanjem. Še posebej lepo sta zveneli pesmi Siva pot in Dan ljubezni. Zvečer je bil čas za sprostitev ter medgeneracijsko druženje, saj so učenci zaplesali in nekateri tudi zarepali. V petek so pevci po dopoldanskih vajah, na katerih so se delili po glasovih in sta jih vodila Janja Tržan ter Urban Jerman, na notranjem dvorišču doma Sveti Jožef zapeli oskrbovancem, ki so mlade glasove spremljali z balkonov in oken. Mladi pevci so zaključili šolski teden bogatejši za nove izkušnje. Učitelji Anita Žolnir, Urban Jerman, Špela Anders in Sergeja Harinski, ki smo otroke spremljali, pa jih želimo pohvaliti za trud, sodelovanje ter medsebojno spoštovanje, ki so ga pokazali na vajah.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost