Skoči na glavno vsebino

Enodnevni pobeg v Italijo

V četrtek, 25. 4. 2024, so prav vsi učenci predmetne stopnje odpotovali v Italijo. No, ne čisto zares, v mislih pa smo bili prav vsi tam. V sklopu projekta Evropska vas smo izvedli dan dejavnosti ter spoznavali Italijo. Šestošolci so spoznavali italijansko kulinariko in se naučili pripraviti bruschette, sedmošolci so spoznavali likovno in glasbeno bogastvo Italije in se naučili zapeti in odigrati italijansko ljudsko pesem »Sukala bi se moja mala«, s katero so se kasneje predstavili ostalim učencem. Osmošolci so spoznavali geografske značilnosti Italije, devetošolci pa so Italijo raziskovali v jezikovnem smislu.

Po koncu spoznavanja Italije in ustvarjanja so učenci na šolskih hodnikih pripravili razstavo svojih izdelkov, ki si so ji tudi ogledali. Razstava je navdušila vse – tudi učence razredne stopnje in učitelje.

Ves dan smo uživali ob ritmih italijanskih pesmi, pred odhodom domov pa smo vsi skupaj zapeli pesem »Volare«, ki smo se jo tekom dneva naučili.

Učenci bodo Italijo predstavili tudi na zaključni prireditvi projekta, ki bo v sredo, 8. 5. 2024 v Celju.

Nekaj utrinkov zgoraj opisanega dogajanja si lahko ogledate v spodnji galeriji fotografij.

Viva l’Italia!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost