Skoči na glavno vsebino

Četrti na lokalnem ocenjevanju iz znanja prve pomoči

18. aprila 2024 je na OŠ Polzela potekalo 18. lokalno ocenjevanja znanja iz prve pomoči. OŠ Petrovče so zastopali devetošolci: Vita Vrbič, Nina Hajnšek, Eva Koštomaj, Urška Ulčnik, Maruša Šket Galun in Lovro Kovač Murko, ki so se izkazali z izjemnim znanjem in predanostjo.

Tekmovalci so uspešno odgovorili na vsa teoretična vprašanja, kar priča o njihovi dobro utrjeni teoretični podlagi, ki je močno povezano s pridobljenim znanjem iz biologije. Poleg tega so pokazali dobro praktično znanje pri oskrbi poškodb strelne rane, odprtega zloma in izvedli temeljni postopek oživljanja na odrasli osebi.

Skupaj so zbrali 189 točk in zasedli 4. mesto, kar je lep dosežek, saj je OŠ Petrovče stopila na “stopničko” višje kot lani.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem za njihov trud, znanje in predanost. Želim vam, da je pridobljeno znanje iz prve pomoči vir moči in zaupanja v vsakdanjem življenju, da boste brez strahu priskočili na pomoč tistim, ki jo potrebujejo.

Karmen Zupanc, mentorica

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost