Skoči na glavno vsebino

Pekli smo torto Doboš!

V četrtek, 26. oktobra, sem se v gospodinjski učilnici pridružila učenkama Neži Šalej in Pii Oset iz 9. c oddelka. Njuno idejo, da spečeta torto Doboš, ki izvira iz Madžarske in se imenuje po slavnem slaščičarju Dobošu, sem en mesec prej, 26. septembra, ko pri pouku obeležujemo Evropski dan jezikov, z veseljem podprla. Pri pouku angleščine so učenci spoznavali recepte za torte iz različnih evropskih držav, napisani pa so bili v angleškem, nemškem, italijanskem in francoskem jeziku. Ker Neža in Pia radi pečeta, sta se odločili za torto Doboš. Recept, napisan v angleščini, sta prevedli ter določili, katere sestavine bosta prinesli.

Dekleti sta se energično podali v delo, med druženjem pa sem izvedela, da je Nežo za kuhanje navdušil dedi, ki je opravljal delo glavnega kuharja, Pia pa prav tako že od nekdaj rada peče in kuha. Njuno zagnanost, hitrost in komunikacijo med peko sem z veseljem opazovala (in priskočila na pomoč, če je bilo potrebno). Po dveh urah dela je bila torta končana in je do naslednjega dne počakala v hladilniku.Torto smo med poukom angleščine pojedli naslednji dan, sošolci in sošolke pa so Pio in Nežo pohvalili za trud in okusno sladico.

zapisala učiteljica Sergeja Harinski

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost