Skoči na glavno vsebino

Likovni natečaj “Jenkret je biv …”

Natečaj je bil razpisan v okviru Križnikovega pripovedovalskega festivala. Tema letošnjega likovnega natečaja so bile preobrazbe v pravljicah na poti. Pravljice ves čas potujejo od enega do drugega pripovedovalca, prestopajo meje, tudi meje srca tako, da nam pripovedujejo o čarobnih preobrazbah in nenavadnih spremembah. 

Izhodiščni pravljici za ustvarjanje sta bili O zakleti kači in deklici, ter Zajček na mesecu. Drugošolci POŠ Trje so v OPB ustvarjali na prvo omenjeno pravljico.  Na natečaju je sodelovalo kar 414 izdelkov iz Slovenije in Hrvaške. 

Strokovna komisija, ki sta jo sestavljala Alojz Brlec (akademski slikar, likovni pedagog) in Miha Hančič (ilustrator, likovni pedagog) je med likovnimi stvaritvami izbrala devet likovnih del (po tri v vsaki triadi). 

V kategoriji prva triada je tretje mesto (nagrado) zasedla učenka POŠ Trje: 

Lea Kotnik, 2.aT. 

Za odličen uspeh na državnem likovnem natečaju učenki iskreno čestitamo. 

Razstavo si je možno ogledati v času trajanja Križnikovega pravljičnega festivala v Motniku. 

Mentorica: Teja Plešnik

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost