Skoči na glavno vsebino

Obvestilo pred pričetkom novega šolskega leta; 2. del

Spoštovani starši,

v sredo, 1. 9., začenjamo novo šolsko leto 2021/22.

Naša skrb je, da pouk in ostale aktivnosti organiziramo tako, da bomo v največji možni meri poskrbeli za ohranjanje zdravja in delo v šoli skozi celotno šolsko leto. V nadaljevanju tega obvestila vam posredujem informacije, da se boste lahko skupaj z otroki pripravili na nov začetek …

Prosimo, da z vso odgovornostjo poskrbite, in to vsak dan znova, da prihajajo v šolo samo ZDRAVI otroci.  Prosimo vas tudi, da nam hitro in redno sporočate, če bi bil kdo od otrok pozitiven na COVID 19 ali bi mu bila zaradi tveganega stika določena karantena.

Ker bo šolsko delo potekalo ob upoštevanju določenih ukrepov za preprečevanje širjenja virusa, o katerih se bomo z učenci pogovarjali v šoli, vas prosimo, da se o pomenu upoštevanja le-teh pogovarjate tudi vi (higiena kihanja in kašlja, umivanje in razkuževanje rok, nošenje maske, samotestiranje za učence 7., 8. in 9. r.); nekaj dodatnih pojasnil o ukrepih je v nadaljevanju obvestila.

Pomembno se je zavedati, da v nastali situaciji s svojimi odločitvami in ravnanjem v veliki meri vplivamo na druge; tudi o tem se pogovarjajte z otroki.

Sreda, 1. 9.; 1. šolski dan

Za vse učence od 2. do 9. r. se bo 1. šolski dan pričel ob 8.00 in bo trajal do 12.00, izjema so učenci 2. in 3. r. OŠ Petrovče, ki jih boste lahko počakali pred šolo ob 12.30 (zaradi organizacije kosil ne gre prej).

Še pomembno za 1. dan:

 • za prijavljene učence bo že 1. dan od 6.00 dalje organizirano jutranje varstvo, podaljšano bivanje pa do 16.00; prevzem učencev bo ob 14.00, 15.00, po 15.00 pa kadarkoli; če boste otroka 1. šolski dan prevzeli prej, kot bo to v naslednjih dnevih, naj ima otrok to zapisano v beležki
 • učenci od 2. do 6. r.  (za POŠ Trje od 2. do 5. r.) se ob 7.50 zberejo pred šolo, kjer jih bodo pričakali razredniki in sorazredniki, učenci 7., 8. in 9. r. gredo kar v matične učilnice
 •  malica bo za vse, kosilo za prijavljene (če kdo od otrok ta dan ne bi imel kosila, pa je prijavljen, to, prosim, sporočite na običajen način)
 • ta dan bo namenjen seznanjanju z urnikom, organizacijo in načini dela, pa tudi prometni varnosti
 • učenci 2. in 3. r. naj imajo s sabo šolsko torbo; v njej pa copate, peresnico, zvezke, stekleničko za vodo in masko; zvezke bodo pustili v šoli, domov pa bodo prinesli delovne zvezke, ki jih bodo dobili v šoli
 • učenci od 4. do 9. r. naj imajo s sabo peresnico, beležko, stekleničko za vodo in masko (učenci od 6. do 9. r. tudi ključke za prevzem kosila; učenci s podružnice jih dobijo v šoli); zaenkrat učenci ne potrebujejo copat
 • šolski prevozi bodo zjutraj vozili po voznem redu, po koncu  pa samo enkrat, to je ob 12.15 izpred OŠ Petrovče, 10 minut kasneje izpred POŠ

Še nekaj drugih informacij:

 • na šolski spletni strani (Hitre povezave; leva stran) si lahko pogledate seznam razrednikov in sorazrednikov v posameznih oddelkih,  časovnico z razporeditvijo šolskih ur (Šolski zvonec), urnike oddelkov in vozni red šolskih prevozov
 • uporaba zaščitne maske je obvezna za vse učence v vseh skupnih prostorih (prihod v šolo, hodniki, prihod v jedilnico), za učence od 6. do 9. r. pa tudi v matičnih učilnicah; izjema je pouk športa
 • samotestiranje učencev od 7. do 9. r. je prostovoljno in se opravlja 1 x tedensko doma; teste (5 testov za vsak mesec) lahko od ponedeljka, 30. 8., prevzamete ob predložitvi otrokove kartice obveznega zdravstvenega zavarovanja, in to v katerikoli lekarni; NIJZ priporoča, da se samotestiranje izvede v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj, saj v primeru pozitivnega testa ne bo potrebno v karanteno celotnemu oddelku; rezultat testiranja velja tudi za vstop v glasbeno šolo
 • uvodne roditeljske sestanke bomo imeli v terminih od 7. do 16. 9., in sicer v prostorih šole ali na daljavo (odvisno od aktualnih razmer); vabilo boste prejeli v naslednjem tednu
 • šolski prevoz iz Levca; prosimo za izpolnitev ankete glede interesa za vožnjo na tej relaciji (opomnik za tiste, ki ste pozabili, pa bi želeli, da vaš otrok koristi ta prevoz); povezava do ankete je v obvestilu, ki sem vam ga poslala 20. 8.

Spoštovani starši, vsako novo šolsko leto je nova priložnost za veliko dobrih stvari, modrih odločitev in napredek na številnih področjih. Naj bo takšno tudi letošnje, čeprav bo posebno … V šoli se bomo trudili, da bomo kljub ukrepom ohranjali življenjski pristop.

Za morebitna vprašanja sem vam na voljo.

Lepo vas pozdravljam.

Irena Kolar

ravnateljica

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost