Skoči na glavno vsebino

Naravoslovni dan za sedmošolce 

V petek, 12. aprila 2024, so se sedmošolci udeležili naravoslovnega dne, ki je bil posvečen valovanju. Učenci so se razdelili v štiri skupine in raziskovali različne vidike valovanja. S pomočjo poskusov so spoznavali različne vrste valovanja, kje vse nastane in kako se razširja, ter se seznanili tudi z zvokom in svetlobo kot primeroma valovanja. 

Delavnice so bile raznolike: 

  1. Valovanje v vodi, na vrvi in vzmeti: Učenci so preučevali valovanje na različnih medijih, kot so voda, vrv in vzmet. 
  2. Zvok: Druga in tretja delavnica sta se posvetili raziskovanju zvoka – potovanju in hitrosti in spoznavanju različnih zvočil. 
  3. Svetloba: Četrta delavnica je obravnavala nastanek senc glede na oddaljenost od vira svetlobe ter od zaslona do predmeta. Učenci so tudi dokazovali, da je bela svetloba sestavljena iz več različnih barv. 
  4. Odboj in lom svetlobe: V peti delavnici so učenci spoznali, kako se svetloba odbija in lomi ter kakšne so razlike med tema dvema pojavoma. 

Naravoslovno-matematični aktiv

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost