Letovanje otrok v Savudriji

Priprave na letovanje otrok so v polnem teku. So pa nekatere spremembe pri letovanju Pomežik soncu. Letovanje POMEŽIK SONCU, FIHO IN LETOVANJE OTROK S POSEBNIMI POTREBAMI je za starše brezplačnoSeveda z ustrezno dokumentacijo: prijavnica, odločba o socialni pomoči in OD.

Starši, ki prijavljate otroka  s posebnimi zdravstvenimi težavami morate priložiti tudi zadnji izvid otroka in napisati vse težave, ki jih ima otrok, kako reagira na posebne situacije.

Tudi število mest je omejeno.

RAZDELITEV OTROK PO REGIJAH, OBČINAH…IZ SREDSTEV DONACIJ ZPMS

CSD – REGIJAPOPLAVLJENIPOMEŽIKFIHOPPSKUPAJ
CELJE, ŠTORE, VOJNIK, DOBRNA8212233
LAŠKO, RIMSKE TOPLICE, ZIDANI MOST25018
ŠMARJE/JELŠAH ROGATEC, ROGAŠKA, KOZJE, PODČETRTEK4111117
ŽALEC123
MOZIRJE, NAZARJE, REĆICA, LJUBNO, LUČE, G.GRAD, SOLČAVA26109
SKUPAJ16435670

Prednost imajo otroci s priporočilom šole ali zavoda.

a) Za ZDRAVSTVENO LETOVANJE  (40 mest)  otrok iz občin Celje, Dobrna, Vojnik, Štore prejemamo prijave neposredno na MDPM Celje, seveda po opravljenem pregledu pri otrokovemu zdravniku, kjer jim bodo potrdili zdravstveni list, ki je pogoj za uveljavljanje zdravstvenega letovanja.

b)  Prijave IZ SAVINJSKIH OBČIN Mozirje, Nazarje, Ljubno, Luče, Rečica ob Savinji, Gornji Grad in Solčava sprejemajo svetovalni delavci na omenjenih osnovnih šolah. Število prijav je omejeno, in sicer 66 iz vseh šol.

Starši morajo izpolniti  VSE ZAHTEVANE  PODATKE, tudi številko zdravstvene izkaznice, zdravnik pa potrditi in žigosati  zdravstveni list. ZDRAVSTVENO PRIJAVNICO lahko pošljete po elektronski pošti.  Prijava je sprejeta, ko se plača prvi obrok. Prosim ne pošiljajte prijavnic priporočeno!

Z zdravstvenimi domovi smo za brezplačne preglede otrok dogovorjeni.

Doplačilo zdravstvenega letovanja:

Za desetdnevno letovanje je prispevek  spet enak kot prejšnja leta – doplačilo staršev 166,70 evrov s prevozom, bivanjem, varstvom otrok, delavnicami, ….

Starši lahko plačajo na 3 obroke – od maja do julija. Letovanje mora biti plačano do odhoda .

Spodaj so podatki za izpolnitev položnice, ki jo izpolnijo tudi delavci na pošti ali v banki.

Letovanje je potrjeno, ko je plačan vsaj 1. obrok.

Podatki za nakazilo preko položnice:

Plačnik  – podatki staršev ( priimek, ime, naslov )

Koda namena  – CHAR

Namen plačila – plačilo letovanja za otroka……………(priimek in ime otroka) , 1. obrok (2.)

IBAN – SI 56 6100 0002 1286 706

Referenca – 1552024

Prejemnik – MDPM Celje, Kidričeva 3, 3000 Celje

Doplačila za zdravstveno letovanje bomo za socialno ogrožene otroke kombinirali s sredstvi iz akcije Pomežik soncu in Fiho in s sredstvi donatorjev in sponzorjev – Lions kluba in Rotary kluba Celje.

Zdravstveno letovanje je namenjeno pogosto bolnim otrokom, astmatikom, otrokom z atopijskim dermatitisom, skoliozo in psoriazo in drugimi boleznimi. Izbor kandidatov opravijo osebni zdravniki otrok in šolarjev. Po pravilih ZZZS naj bi otroku potrdili zdravstveno letovanje, če je v preteklem letu vsaj 2 x obiskal zdravnika – ali –  bil hospitaliziran.  Tudi letos so lahko vključeni otroci od 6. do 19. leta starosti. Zdravnik vam MORA potrditi prijavnico, če ste bili VSAJ 2-krat pri njemu !

LETOVANJE IZ SREDSTEV POMEŽIK SONCU IN FIHO pa lahko koristijo otroci iz občin :

Celje, Dobrna, Štore, Vojnik

Laško, Rimske Toplice, Zidani most

Šmarje pri Jelšah, Bistrica ob Sotli, Kozje, Podčetrtek, Rogaška Slatina, Rogatec

Mozirje, Gornji Grad, Ljubno, Luče, Nazarje, Rečica ob Savinji, Solčava

Žalec – samo za Fiho in otroke s posebnimi potrebami.

Za uveljavljanje tega letovanja je potrebno priložiti odločbo o socialni pomoči in otroških dodatkih.

POPLAVLJENE DRUŽINE

Za otroke družin, ki so bile poplavljene, je  brezplačno letovanje.

Priložiti pa je potrebno POTRDILO, da so blii poplavljeni.

1.       LETOVANJA BODO POTEKALA V SAVUDRIJI  :

14. JULIJ – 24. JULIJ – HOSTEL ZRLO

LETOVANJE »POMEŽIK SONCU«, LETOVANJE FIHO,

letovanje otrok s POSEBNIMI POTREBAMI

ZDRAVSTVENO LETOVANJE CELJE

24. JULIJ – 3. AVGUST- KAMP VELI JOŽE

GORNJI GRAD,  LJUBNO, LUČE, DELNO CELJE

LETOVANJE NADARJENIH UČENCEV

3.AVGUST – 13. AVGUST – KAMP VELI JOŽE

ZDRAVSTVENO LETOVANJE

ZDRAVSTVENO LETOVANJE MOZIRJE, NAZARJE, REČICA OB SAVINJI,

DELNO CELJE,

Letovanje bo zajemalo polne penzione z malicami, prevoze, vzgojiteljski kader, zdravstveni kader, zavarovanje otrok, materiale za delavnice, organizacijo letovanj.

Vse aktivnosti, tečaji in tabori so za zdravstvena letovanja BREZPLAČNI – plavalni tečaji /za neplavalce, polplavalce in izpopolnjevalni/, zabavne tekmovanja , kvizi, Pokaži, kaj znaš/ , športne dejavnosti /različne športne igre in tekmovanja/, večerne aktivnosti /plesi, karaoke, modne revije, izvolitev miss in mistra, pevski večeri…/, izobraževalne dejavnosti /ustvarjalne delavnice, šahovski in gledališki tabor, likovna kolonija/ .

ŠTEVILO MEST JE OMEJENO, ZATO SE PRIJAVITE ČIMPREJ. PRIJAVO UPOŠTEVAMO KOT POPOLNO, KO JE PLAČAN VSAJ 1. OBROK ZA zdravstveno LETOVANJE !!

Otrok, ki se neopravičeno ne udeleži letovanja, v naslednjem letu ne more kandiditati za mesto na letovanju.

prijavnica POMEŽIK FIHO

prijavnica ZDRAVSTVENO LETOVANJE