Skoči na glavno vsebino

Sedmošolci na potepu

V četrtek, 14. 3. 2024, smo se sedmošolci odpravili na ekskurzijo v Predjamski grad, Vivarij in Postojnsko jamo.

Ob 7.45 smo se zbrali pred šolo, vzeli malico in se okoli 8.00 odpravili na avtobus, s katerim smo po

dveh urah vožnje prispeli do Predjamskega gradu. Po malici smo se razdelili v dve skupini. Vsaka skupina je imela svojega vodiča. Ta nam je predstavil Predjamski grad, nam pokazal in povedal vse o gradu, njegovi zgodovini in prostorih. Nato smo se odpravili do Vivarija, kjer smo si ogledali filmček o jamskih živalih, ki smo jih nato videli tudi »v živo«. Po ogledu jamskih živali smo se odpravili na kosilo, saj smo potrebovali energijo za nadaljevanje. Sledil je ogled Postojnske jame, ki smo se ga vsi zelo veselili. Na začetku smo se peljali z vlakcem, nato pa izstopili in se sprehodili po jami. V okviru vodenega ogleda smo videli kapnike zanimivih oblik. Ob koncu smo se spet združili v eno skupino in zapeli himno, saj je v dvorani dobra akustika. Nato nas je vlakec odpeljal proti izhodu jame. Ko smo prišli ven, smo naredili skupinsko fotografijo in si kupili spominke.

Ko je napočil čas, da se odpravimo domov, smo odšli na avtobus in se odpeljali nazaj do šole, kjer so nas pričakali starši.

Ajda Kociper, 7. razred

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost