Skoči na glavno vsebino

S petjem v nov dan

V petek, 23. 4., tik pred počitnicami je na naši šoli donela pesem, saj smo se pridružili projektu »Vseslovensko petje s srci«.

Za uvod v dan, ko nas je povezala slovenska pesem, je na šolskem hodniku nekaj učiteljic ubrano zapelo pesem z naslovom Dan ljubezni. Kmalu so se jim pridružili tudi učenci, ki jih je glasba privabila iz učilnic, in se razveselili drugačnega začetka dneva. Tudi v nadaljevanju je bilo slišati glasno prepevanje, saj so prav vsi učenci zapeli pesmi, ki so se jih naučili pri glasbeni umetnosti ali pri pevskem zboru. Tako so v učilnici na prostem prepevali pevci OPZ, na igralih pa so se petju prepustili pevci MPZ, kar si lahko ogledate tukaj. Med rekreativnim odmorom so prepevali šestošolci in osmošolci, medtem ko so učenci razredne stopnje ob petju zamigali kar v svojih učilnicah in tako optimistično zakorakali v počitnice.

Suzana Filipčič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost