Skoči na glavno vsebino

Navodilo za igro minsko polje

Igro Minsko polje lahko igra poljubno število igralcev. Potrebuješ le igralno kocko in figurico s katero boš označil svoj položaj. Polje tvorijo krogi, ki so razvrščeni v vrste in kolone. Kolon je šest in vsaka ima svojo številko. Igralci pa se z vsakim metom pomaknejo za eno vrsto, v kolono, ki jim jo s številko določi kocka po njihovem metu. Polje, ki ga osvojijo, jim določi tudi obvezno izvedbo gibalne naloge. Če pridejo na polje, kjer je narisana bomba, se morajo vrniti nazaj na start in znova poskusiti srečo. Ko igralec opravi še nalogo v zadnji vrsti, je uspešno premagal vse ovire.
Na poljih kjer so zapisana imena športov ali disciplin, mora tekmovalec z gibanjem čimbolj nazorno prikazati ta šport.
Igro si lahko natisneš iz pdf datoteke, priložene slike spodaj, prerišeš, lahko pa tudi spremeniš naloge ali denimo na polju kjer je bomba namesto vračanja igralcu določiš kakšen zabaven izziv ali nalogo. Prepuščeno domišljiji.

Veliko užitkov.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost