Skoči na glavno vsebino

Minuta za zdravje

Pozdravljeni.

Spodaj imate predstavljene vaje, ki jih izvajate  večkrat dnevno med delom z računalnikom. Ko sedite, večkrat vstanete, se sprehodite po sobi in opravite vaje, ki vas bodo sprostile in razgibale pri delu.

Ali pravilno sedimo za računalnikom?

Prezračimo sobo in začnimo z vadbo…

  1. Obračanje glave v levo in desno stran. Na vsaki strani zadržite gib nekaj sekund.
  2. Vadba za oči. Premikajte oči gor in dol, levo in desno ter po diagonali. Na vsaki strani zadržite nekaj sekund.
3. vaja Dvig rok za hrbtom, gib zadržite 10 krat
– raztegnite ramenski obroč
Ponovite 5 – 7 krat
4. vaja Dvig kolena k prsim
– sprostite napetost v spodnjem delu hrbtenice, napnite trebušne mišice.
Vsako koleno dvignite 8 – 10 krat
5. vaja Razteg zapestij in prstov, dvig rok nad glavo Ponovite 8 – 10 krat
6. vaja »Mačka« Vajo pričnemo v položaju na vseh štirih. Vdihnemo in naredimo mačji hrbet, ter za nekaj sekund zadržimo dih in položaj. Ob izdihu položimo glavo nazaj in spustimo hrbet oziroma uleknemo hrbtenico. Ponovite 6 krat
7. vaja Most Ulezite se na hrbet, telo dvignete od tal, da bo vaše telo videti kot ravna linija od kolen do ramen. Stisnite mišice medeničnega dna in trebušne mišice. Držite 5 sekund. Ponovite 5 – 7 krat

In še…pijte dovolj vode!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost