Skoči na glavno vsebino

Mesto pod mestom

Učenci šestih razredov smo se v torek, 26. 4. 2022, odpravili na ekskurzijo v knežje mesto. Z vlakom smo se odpeljali do železniške postaje v Celju, kjer sta nas pričakala vodiča in nas popeljala na voden ogled starega mestnega jedra. Ogledali smo si številne znamenitosti,  kot sta kip splavarja ob savinjskem mostu in rimske izkopanine. Predstavili so nam muzeje, med drugimi tudi edini otroški muzej v Sloveniji. Tudi v preteklosti so v Celju živeli in ustvarjali pomembni ljudje, ki so nam jih predstavili. Med njimi sta bila še posebno zanimiva fotograf Josip Pelikan in svetovna popotnica Alma Karlin. Kipa obeh pomembnih Celjanov krasita mesto Celje.

Po ogledu mesta smo se povzpeli na celjski grad, kjer smo se razdelili v tri skupine. Ogledali smo si orožarno in tiskarno, v kateri dela gospod tiskar še po starih tiskarskih metodah, predstavili pa so nam tudi srednjeveško življenje na gradu. Gospod je bil izredno zanimiv, saj je opisoval svoje delo kot pravljičar.

Po ogledih smo si vzeli čas za šolsko malico, ob kateri smo si privoščili tudi sladoled.

Polni vtisov o življenju nekoč, smo se z vlakom vrnili v Petrovče.

Izak Miglič, 6. b

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost