Skoči na glavno vsebino

Izdelali smo tipna zemljevida

V torek, 26. 11., smo s skupino učencev 7. in 8. razreda, ki so se prijavili na delavnico, začeli z izdelavo t. i. tipnega zemljevida. Gre za zemljevid, izdelan iz stiroporja. Na njem smo prikazali razgibanost površja, različne nadmorske višine in glavne geografske značilnosti izbranega dela sveta. Učenci so v okviru 6-urne delavnice izdelali svoj učni pripomoček, ki jim bo pri pouku geografije v veliko pomoč. Vabljeni k ogledu fotografij z delavnice, tako pa je vtise strnil eden od sodelujočih učencev:

Na delavnici smo nekateri učenci ustvarjali dva posebna zemljevida. Izdelovali smo namreč tipna zemljevida Afrike in Jugovzhodne Evrope. Na začetku smo dobili dva velika kosa stiropora s približno izrezljano obliko dela sveta. Ko smo se organizirali, smo začeli dolbsti v stiropor z vilicami. Na začetku smo s tem večinoma znižali dno morja, kasneje pa tudi oblikovali kotline, doline, hribovja in pobočja gora. Proti koncu drugega oblikovalnega dneva smo začeli barvati površje, a smo se morali malo bolj potruditi, saj se stiropor kar težko barva. Skupina, ki je kreirala Afriko, je porabila veliko rjave, skupina, ki pa je kreirala Jugovzhodno Evropo, pa veliko zelene barve. Izdelovanje tipnega zemljevida je res nekaj posebnega.

David Zupanc

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost