Skoči na glavno vsebino

Unescov tabor na OŠ Griže

V sredo, 22. 3. 2023, so se trije učenci naše šole, petošolka Teja Avsec, šestošolec Gal Goričan in sedmošolec Miha Čepin, udeležili Unescovega tabora na OŠ Griže. Učenci so svojo izkušnjo opisali takole: »Ko smo z učiteljico Sergejo Harinski prišli v osnovno šolo Griže, smo se v avli šole vpisali, nato pa smo v jedilnici šole pozajtrkovali. Že pri zajtrku smo spoznali nekaj novih prijateljev. Dogodek se je nadaljeval s pozdravom ravnateljice in navodili za delavnice. Takoj ko so poklicali naša imena, so nas prijazne devetošolke vodile do učilnic, v katerih so potekale delavnice: ustvarjalna (iz odpadne embalaže), novinarska, o zeliščih, turistična (prijatelj Gal je bil navdušen nad turistično kmetijo!), o učenju, o gozdnih poteh, šiviljska (iz starih oblačil), glasbena… Med izvajanjem delavnic so prišli tudi novinarji iz novinarske delavnice in nas fotografirali in kaj povprašali. Po koncu delavnic so sledile zunanje športne aktivnosti ter druženje z novimi sovrstniki. Igrali smo badminton, košarko, bejzbol, odbojko. Bili smo že pošteno lačni! Po kosilu z novimi prijatelji so nas učiteljice peljale v sobo pri telovadnici, kjer smo na list napisali, kaj nam je bilo všeč ter kaj bi še izboljšali. Dogodek se je zaključil s plesno-glasbeno predstavo. Bilo je zelo lepo. Na taboru smo se počutili super. Še vedno imamo na obrazu tisti nasmeh, ko smo zapustili OŠ Griže. Za prihodnje generacije lahko povemo samo, da bo odlično!«  

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost