OŠ PETROVČE že DRUGIČ prejemnica naziva NAJ KULTURNA ŠOLA 2024

OŠ Petrovče je skupaj s POŠ Trje ponosna prejemnica laskavega naziva NAJ KULTURNA ŠOLA 2024.

V četrtek, 17. 10., smo v Izoli na podelitvi priznanj ob zaključku projekta »Kulturna šola« v organizaciji Javnega sklada za kulturne dejavnosti RS omenjeni naziv prejeli za izjemno, kvalitetno in prodorno delovanje na širšem kulturnem področju. Strokovno žirijo smo prepričali z izvedbo odmevnih prireditev za šolo in kraj, z dosežki, ki so jih učenci s pomočjo mentoric dosegli bodisi na kakšnem kulturnem tekmovanju ali natečaju, prav tako pa je izstopal širok nabor različnih kulturnih dejavnosti, s katerimi vsakodnevno spodbujamo in širimo obzorja kulture. Učenci se lahko namreč spoznajo z glasbo, plesom, folkloro, likovnim ustvarjanjem, kreativnim pisanjem, gledališčem, novinarstvom, radiem, hkrati pa se ob številnih bralnih projektih prepustijo domišljiji in pokažejo svojo ustvarjalnost.

Tako je naziv le potrditev, da učenci in učitelji na naši šoli dihamo s kulturo.