Skoči na glavno vsebino

London: dan 2 in 3

London je krasen! Usvojili smo že sistem podzemne železnice, na Greenwich Village smo stali na ničtem poldnevniku, si ogledali ladjo Cutty Sark, ki je iz Indije 30 let prevažala čaj ter si privoščili tradicionalno angleško pito z mesom ter pire krompirjem in omako. Sledil je izlet z ladjico po reki Temzi vse do Big Bena, ki mimogrede NI stolp, ampak ime zvona znotraj stolpa. Hitro čez most in na razgledno kolo London Eye, kjer smo se v kapsuli povzpeli 150 metrov visoko.

Ogledali smo si še Trafalgar Square s kipom admirala Nelsona, ki je porazil Napoleona Bonaparta, preostanek popoldneva pa smo zapravljali funte/šoping na ulici Oxford Street. Dan smo zaključili utrujeni, a zadovoljni za nova spoznanja, predvsem pa veseli druženja s prijatelji.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost