Skoči na glavno vsebino

Likovni natečaj »Vtisi iz mojega kraja«

V mesecu maju so učenci 1. A sodelovali na likovnem natečaju za osnovnošolce v okviru Narodne galerije pod naslovom »Vtisi iz mojega kraja«. Pod vodstvom mentoric so se učenci preizkusili v risanju bližnjih znamenitosti. Tako so narisali dvorec Novo Celje, hmeljišče in Baziliko Matere Božje v Petrovčah.

Na natečaju je sodelovalo 723 likovnih izdelkov iz vseh koncev Slovenije. Strokovna žirija je izbrala in nagradila 35 najboljših likovnih del. Dodatnih 55 izdelkov pa bo predstavljenih na razstavi v pomanjšanem formatu v obliki plakatnega kolaža – med temi sta tudi izdelka naših učencev. Nik Drobež in Nejc Jesenek iskrene čestitke!

Razstavo si je možno ogledati v Narodni galeriji do konca jeseni 2022 .

Več o natečaju in razstavi si lahko preberete na naslednji povezavi: Narodna galerija_razstave in projekti_vtisi iz mojega kraja

Mentorice: Maja Pauković, Dragica Žibret in Polona Antloga

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost