Skoči na glavno vsebino

Božično- novoletni bazar na daljavo


So poti, ki vodijo v nove kraje,
so poti, na katerih se marsikaj doživi,
so poti, ki vodijo v nova spoznanja
so poti, ki vodijo v nova spoznanja
in so poti, ki vodijo v srca ljudi.
(neznani avtor)

Spoštovani starši in učenci!

Počasi vstopamo v za mnoge najlepši čas v letu – praznični čas, čas, ko se radi ozremo nazaj na pretekle dneve, tedne, mesece, jih v svojih mislih in srcih ovrednotimo, ocenimo, premislimo, zakaj so nam prinesli veselje, srečo, morda tudi žalost, trpljenje. Čas, ko vedro in radostno zremo v prihodnost, čas, ko polni novih načrtov prevzeti z upanjem stremimo naprej v daljave in z odprtimi rokami pričakujemo, kaj ima za nas pripravljeno novo leto. A praznični čas ni le nostalgija preteklosti in upanje prihodnosti – je predvsem trenutek sedanjosti, ujet v neizmerno srečo, ki jo delimo z ljudmi, ki jih imamo najraje.

Ker je letošnje šolsko leto drugačno, bo drugačen tudi vsakoletni božično-novoletni bazar, kjer vsako leto zbiramo prispevke za šolski sklad.

Letos smo vam pripravili štiri izzive, ki si bodo sledili tedensko, in sicer vsako sredo, ko boste svoje izdelke dostavili v šolo med 8. in 11. uro. Izdelke bomo nato fotografirali in obesili na spletno stran šole, kjer si jih boste pogledali in izbrali. Izbrane izdelke boste lahko prevzeli v šoli vsak petek med 12. in 16. uro. Podrobna navodila bodo sledila tedensko.

Izzivi so naslednji:

1. izziv: adventni venčki do 25. 11.

2. izziv: novoletne voščilnice do 2. 12.

3. izziv: košarice daril (okraski za smrečico, možički iz storžev/nogavic …) do 9. 12.

4. izziv: praznične korona maske do 16. 12.

Učitelji smo vzor učencem, zato bomo tudi mi z veseljem sprejeli katerega od izzivov.

V primeru, da se vrnemo nazaj v šolo, bomo izvedli še druga dobra dela in priredili krajšo predstavo s petjem, plesom in recitiranjem (posnetek bo objavljen na šolski spletni strani), z dobrimi deli pa se bodo vključili tudi predstavniki šolske skupnosti.

Za vsak izziv lahko pregledate navodila oz. namige v zavihku RAZŠIRJENI PROGRAM – izzivi, na spletni strani naše šole.

Pokažimo, da nas dobrodelnost spremlja tudi v letu, ki je drugačno.

Za sodelovanje se vam že vnaprej najlepše zahvaljujemo.

Kolektiv OŠ Petrovče

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost