Svet je velik in hkrati majhen

 • IMG_4347
 • IMG_4350
 • IMG_4353
 • IMG_4325
 • IMG_4331
 • IMG_4334
 • IMG_4336
 • IMG_4341
 • IMG_4291
 • IMG_4301
 • IMG_4320
 • IMG_4321

V petek, 6. 3. 2020, smo na šoli izvedli delavnico v okviru Razširjenega programa z naslovom Svet je velik in hkrati majhen.

V šolski knjižnici nas je obiskal gospod Gorazd Planinšek, ki je po poklicu poveljnik ladje. Nazorno nam je predstavil svoj izjemno zanimiv, manj pogost in za marsikoga izredno privlačen poklic. Pogovor z njim je vodil gospod Peter Kavčič. Po predstavitvi so se učenci razdelili v tri skupine. Eni so odšli v šolsko kuhinjo in za vse pripravili mlečno-sadne napitke ter sadno kupo iz tropskega sadja, drugi so se sprostili v gibalnici z različnimi športnimi aktivnostmi. V tretji skupini pa je potekala geografska delavnica, pri kateri so učenci spoznavali celino Afriko, njen pisan živalski svet in se seznanili s problemom onesnaževanja morja.

Zvečer so učenci polni novih vtisov in bogatejši za kar nekaj spoznanj odšli domov.

Mentorji: Polona Krajnc, Katja Zagoričnik, Gašper Florjanc, Peter Kavčič

Morda vam bo všeč tudi...