MEDNARODNI DAN MIRU – Projekt Pozdrav ptic miru

V petek, 20. 9. 2024, se je v mestnem jedru Celja odvijal osrednji dogodek projekta Pozdrav ptic miru, pod organizacijo OŠ Lava Celje, v katerem sodeluje tudi naša šola.

Letošnja poslanica projekta ob mednarodnem dnevu miru je “S sočutjem in znanjem ustvarjamo prijazno, pokončno in trajnostno naravnano družbo, ki bo gradila MIRno prihodnost za vse generacije.«

Dogodek so počastili številni nastopajoči in gostje, poslanica pa je bila predana tudi predsednici države Nataši Pirc Musar.

Naši učenci so predsednici države in številnim mimoidočim polepšali dan z delavnico, na kateri so izdelovali zapestnice, ki so jim dodali lepe in misli o miru in strpnosti.

Tema projekta – strpnost, sočutje, medsebojno spoštovanje sovpada z vrednotami naše šole, zato smo izredno veseli, da smo lahko tudi mi bili del tega dogodka in tako obeležili 21. september – mednarodni dan miru. V sklopu projekta bomo skozi celo šolsko leto izvajali različne dejavnosti s katerimi bomo ustvarjali prijazno in sočutno vzdušje na šoli.