Irena Kolar je prejela Grb Občine Žalec

Ob občinskem prazniku je na slavnostni seji, ki je bila v petek, 6. 9. 2024, župan Janko Kos dolgoletni nekdanji ravnateljici naše šole podelil Grb Občine Žalec za dolgoletno uspešno in aktivno vodenje Osnovne šole Petrovče ter povezovanje z lokalno skupnostjo.

Kot je bilo v obrazložitvi povedano, je bila gospa Irena Kolar na eni strani razvojno naravnana, med drugim je poskrbela za uvedbo devetletke na Trju, energetsko sanacijo matične šole, dobro opremljenost učilnic, na drugi strani pa je pokazala čut za sočloveka, saj so bila njena vrata vedno odprta in je znala prisluhniti učiteljem, učencem in staršem. Ob vsem tem pa je nadvse uspešno sodelovala z ožjo in širšo lokalno skupnostjo.

Gospe Ireni Kolar se zahvaljujemo za ves njen trud, saj je OŠ Petrovče tudi zaradi njenega vodenja dosegla vsestransko širino, o kateri pričajo številna priznanja in uspehi učencev, učiteljev in same šole, hkrati pa ji čestitamo za prejeto priznanje.

foto: Tone Tavčer