Devetošolci imajo na NPZ ŠPORT

V šolskem letu je pred učenci 3., 6. in 9. razredov Nacionalno preverjanje znanja (NPZ). Za devetošolce je NPZ OBVEZEN. Dosežek NPZ-ja pa od letos dalje vpliva na vpis v srednje šole, toda le v primeru omejitve vpisa na izbrani šoli.

→ 24. 3. 2025: NPZ iz slovenščine za 3., 6. in 9. razred
→ 27. 3. 2025: NPZ iz matematike za 3., 6. in 9. razred
→ 1. 4. 2025: NPZ iz tujega jezika za 6. razred in NPZ iz tretjega predmeta za 9. razred

Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je včeraj objavilo sklep, s katerim je določeno, iz katerega tretjega predmeta se bo na posamezni osnovni šoli v 9. razredu preverjalo znanje z nacionalnim preverjanjem znanja (NPZ) v šolskem letu 2024/2025.

V skladu z Zakonom o osnovni šoli in s sklepom ministra 3. julija 2024 so bili izmed obveznih predmetov 8. in 9. razreda osnovne šole izbrani štirje predmeti za določitev tretjega predmeta, iz katerega bodo učenci 9. razreda osnovne šole opravljali NPZ v šolskem letu 2024/2025. Ti predmeti so: biologija, geografija, šport in tuji jezik.

Obveščamo vas, da je 3. predmet na Nacionalnem preverjanju znanja za 9. razred na OŠ Petrovče ŠPORT.